E-Mailinfo@usteknik.com.tr

Çağrı Merkezi

444 2 965

Klima-Havalandırma Ve Soğutma Sistemleri

*Merkezi Klima Sistemleri (VRF)

*Kanal Tipi Split Klimalar

*Çatı Tipi (Rooftop) Paket Klimalar

*Split Klimalar

*Klima Santralleri

*Chiller Gurupları

*Fancoiller

*Havalandırma Tesisatları

*KLİMA SİSTEMLERİ

Klimalar insanların daha rahat ve verimli yaşaması amacıyla kapalı ortamların havasını soğutan, nemini alan, isteğe bağlı olarak ısıtan toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır. Klimalar, konutlardan araçlara, işyerlerinden eğitim mekanlarına kadar tüm alanlarda kullanılmaktadırlar.

Klima artık lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç duyulan bir cihaz olmuştur. Bunu oluşturan ana etken gelişen teknoloji ile bütünleşen klimalardan daha az enerji ile daha fazla verim alınmasıdır. Hızla gelişen klima teknolojisini yakından takip edemediğimiz için ısıtma ve soğutma ihtiyacımızın karşılanmasında klimaların maliyetlerinin ve harcamalarının yüksek olduğunu düşünüyoruz. Bunun aksine teknolojideki gelişmelerle bütünleşen klimalar oldukça ekonomik ve sessiz hale geldi. Elektrik harcamaları ve bakım maliyetleri azaldı. Yeni üretilen klimalarda az enerji harcanarak çok kaliteli hava elde edilmektedir. Klimalar ısıtma ve soğutma özelliklerinin yanında teneffüs ettiğimiz havayı kötü koku ve partiküllerden arındırarak temizlemektedirler.

*HAVALANDIRMA SİSTEMİ

İş yerlerinde kirli havayı ısıtılarak ya da ısıtmadan, doğal akım yardımıyla ilgili ortamdan hava emilerek dışarı kirli havanın atılması, ortama temiz hava verilmesi için kullanılan sistemlere havalandırma sistemi denir.

Havalandırma sistemleri, oldukça pratik ve güvenli bir çalışma ortamı için duman, toz ve buhar gibi kirleri ortamdan uzaklaştırmak için kullanılmaktadır. Havalandırma için pencerenin açılmasının yeterli gelmediği durumlarda fan ve körüklerden de yararlanılabilmektedir.

Belirli bir hızda havanın taşınarak, istenmeyen kirleticilerin ortadan kaldırılması için kullanılan havalandırma sistemleri, mekanlara özel olarak da tasarlanabilir.

*SOĞUTMA SİSTEMLERİ

Soğutma sistemi bir alanda, birlikte çalışarak ortamın havasını temizleyen, nemi dengeleyen ve ideal sıcaklık sağlayan soğutma cihazı ve bağlantı parçalarından oluşur.Soğutma sistemi nasıl çalışır sorusuna cevap vermek için ise hangi sistemden bahsedildiğini anlamak gerek. Ancak genel olarak soğutma sistemleri geniş ve büyük alanların en verimli şekilde iklimlendirilmesini sağlar diyebiliriz.Soğutma sistemi çeşitleri arasında en verimli olanlar ve yaygın olarak kullanılanlar VRF sistemler ile multi sistem klimalardır. Her iki soğutma sisteminin elemanları da dış ünite ile buna bağlı iç ünite ve iç bağlantı parçalardan oluşur. Bu sistemler bireysel kullanımdan farklı olarak alışveriş merkezleri, büyük ofisler, hastaneler, villalar, spor ve geniş toplantı ile konferans salonları, okullar ve restoranlarda tercih edilir.

Open chat